Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lady GaGa:

Stefani Joanne Angelina Germanotta, známá pod uměleckým jménem Lady GaGa, se narodila 28. Března 1986 v Yonkers v New Yorku Italsko-americkým rodičům. Jejím otcem se stal internetový podnikatel Joseph Germanotta a matkou Cynthia Germanottová, která pracovala v telekomunikacích. V 11-ti letech měla začít chodit na Juilliard School na Manhattanu, ale namísto toho navštěvovala soukromou katolickou školu Convent of the Sacred Heart. Na piano uměla hrát už od svých 4 let, takže ve 13-ti napsala svou první písničku na piano a ve 14-ti začala vystupovat na večerních show. V 17-ti byla přijata na Tisch School of the Arts. Zde studovala hudbu a zlepšovala se v psaní písniček. Později ze školy odešla.

Když bylo Lady Gaga 19 let, slyšel ji zpívat manažer nahrávací společnosti Def Jam Records zpívat. Manažer Reid v ní vycítil talent a tak jí zajistil smlouvu s Def Jam Records. Lady Gaga ale tvrdila, že se s Reidem nikdy nepotkala a tak byla z nahrávací společnosti vyhozena. Poté se odstěhovala od rodičů a začala vystupovat v klubech se skupinami Mackin Pulsifer a SGBand. Chtěla se odlišit od převládající rock and rollové scény, tak se rozhodla zaměřit na popovou hudbu.

Během roku 2007 začala Lady Gaga spolupracovat s Lady Starlight. Ta jí pomohla vytvořit obleky pro její vystoupení. Společně začaly vystupovat v mnoha známých a populárních klubech. V srpnu 2007 byly obě pozvány, aby zahráli na americkém hudebním festivalu Lollapalooza. Diváci a kritici byli vystoupením nadšeni.

V té době začala psát písničky pro zpěváky pracující pro Akonovu nahrávací společnost Konvict Muzik a pro Fergie, Pussycat Dolls a Britney Spears. Akon časem zjistil, že by byla také dobrou zpěvačkou. Přesvědčil Jimmyho Lovine, manažera nahrávací společnosti Interscope Records, aby s ní podepsal smlouvu. Lady Gaga začala s producentem RedOne pracovat na svém debutním albu.

V roce 2008 se Lady Gaga přestěhovala do Los Angeles aby zde dokončila své debutní album The Fame. Pracovala s kolektivem lidí známým jako Haus of Gaga, který jí pomáhal s přípravou oblečení, scén a zvuků. Album The Fame získalo od kritiků mnoho nadšených ohlasů. Celosvětově se prodalo kolem 2,5 milionů kopií této desky, což je veliký úspěch. Hlavní singl Just Dance byl vydán 8. Dubna 2008 a ihned se stal hitem číslo 1 v hitparádach šesti zemí světa. Navíc získal singl nominaci na ocenění Grammy.

O Lady Gaga je všeobecně známo, že často nosí provokativní oblečení. Jak sama říká, je doslova unesena módou. Tato láska k módě prý vychází už od její matky, která byla údajně vždy pěkně a čistě oblečena. Lady Gaga prohlásila, že když píše písničky, tak už přemýšlí, co si obleče na vystoupení až bude tyto písničky zpívat.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Michael Jackson

(Tifany, 4. 1. 2011 17:47)

Michael Joseph Jackson je ten nnnnnnnneeeeeeeeeejjjjjjjjjjlllllllleeeeeeeeeeeeepppppppppppššššššššššššššššííííííííííííííííííííí zpěvák atd. na světě.

Máš pravdu

(Terka, 20. 6. 2010 10:28)

Je to dlouhý...Ale když se do toho zabereš tak to de xD

...........................

(Karolína, 19. 6. 2010 21:19)

mocc dlouhý ale o Lady GaGa jsem to přečetla